Cerc pastoral în Parohia Andrieşeni

Viața parohiei Noiembrie 16, 2014

În Parohia Andrieşeni, Protopopiatul Iaşi 1, judeţul Iaşi a avut loc joi, 13 noiembrie 2014, întrunirea Cercului pastoral-misionar numărul 9. Cu acest prilej, un sobor de preoţi a săvârşit Sfânta Liturghie, în preenţa unui număr mare de credincioşi. Părintele Constantin Ulman de la Parohia Fântânele a prezentat la final un referat dedicat Anului omagial euharistic. Expunerea temei, deosebit de bine pregătită, a fost urmată de cuvântul părintelui Toma Gradinaciuc, care a venit cu unele completări şi care a transmis cu acest prilej binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Teofan, Arhiepiscopul Iaşilor şi Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei. Părintele paroh Mihai Cepeliuc a mulţumit părintelui protopop şi preoţilor din cercul pastoral pentru că s-au rugat împreună, precum şi copiilor de la grădiniţa şi şcoala din localitate pentru că au fost prezenţi la slujbă alături de cadrele didactice.